Lenovo pokazało tablet z Intel Cherry Trail (wideo)

Microsoft jest pierwszym na świecie producentem, który zaprezentował tablet wyposażony w układ Intel Atom należący do rodziny Cherry Trail. Jego śladami podąża teraz chińska grupa informatyczna Lenovo, która planuje pokazać pierwsze tablety z Androidem i nowym układem od Intela. Tablety zostały dostrzeżone na Intel Developer Forum, dzięki czemu dysponujemy częściową specyfikacją techniczną.

Lenovo pokazało tablet z Intel Cherry Trail / fot. notebookitalia

Za wydajność w tablecie od Lenovo odpowiadać ma Intel Atom x5-Z8300, który składa się z czterech rdzeni o częstotliwości taktowania od 1.44 GHz do maksymalnie 1.84 GHz. Za grafikę odpowiedzialny jest zintegrowany układ Intel HD Graphics nowej generacji o taktowaniu od 200 MHz do 500 MHz, który otrzymał wsparcie ze strony 2-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM. Na dane oraz aplikacje zarezerwowane zostało 32 GB wewnętrznej pamięci. Grafika wspiera DirectX 11.1, OpenGL ES 3.1, OpenCL 1.2, OpenGL 4.3 i RS Compute.

Tablet został wyposażony również w 8-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200 pikseli), dwa aparaty – główny z diodą doświetlającą LED – frontowe głośniki stereo, slot kart SIM, a także modem LTE (cat.6). Nad wszystkim kontrolę sprawuje Android w wersji 5.0.1 Lollipop.

YouTube Preview Image

Urządzenie oparte na Lenovo Tab S8-50 wyprodukowane zostało przez BYD Electronic, który zajmuje się składaniem sprzętu dla takich jak Nokia, Motorola i właśnie Lenovo.

źródło: notebookitalia

Udostępnij na

2 komentarze

  1. Pewnie tekst tlumaczony na translatorze…

    Odpowiedz
  2. Jego śladami podążać teraz chińska grupa?
    Polska język trudna język

    Odpowiedz

Dodaj komentarz