>

Lenovo Yoga Tablet 10 – test tabletu

Lenovo Yoga 10 to tablet wyjątkowy, ale nie pod względem wydajności, ekranu czy choćby ceny. Producent postawił przede wszystkim na baterię, a w ślad za nią na całkiem nową formę, która miałaby pomieścić wielkie ogniwo przy okazji czyniąc tablet bardziej wszechstronnym i samowystarczalnym – mowa oczywiście o funkcji stojaka bez użycia żadnych pokrowców.

Lenovo Yoga Tablet 10 / fot. tabletManiaK.pl

Specyfikacja Lenovo Yoga Tablet 10

Dane podstawowe
Wymiary 261 x 180 x 8.1 mm
Waga 605 g
Ekran
Typ IPS 10.1'', rozdzielczość 1280x800, 149ppi
Kluczowe podzespoły
SoC MediaTek MT8125
Procesor 4 rdzeniowy, 1.2GHz, Cortex-A7
GPU PowerVR SGX544MP
RAM 1.0 GB
Pamięć 16/32GB
Obsługa kart pamięci microSD, do 64 GB
Bateria 9000 mAh
System operacyjny
Wersja Android 4.2 Jelly Bean
Łączność, komunikacja i wyjścia
WiFi 802.11 b/g/n
GPS TAK
Bluetooth 4.0
Modem brak
Porty micro USB2 (obsługuje OTG), audio
Aparat fotograficzny
Główny 5 MP (2592x1944), wideo FullHD (1080), 29 kl/s
Dodatkowy 1.6 MP

 Skrótem, czyli wideorecenzja Lenovo Yoga Tablet 10

Budowa / jakość wykonania

Forma ramię w ramię z funkcją

Lenovo, w mniejszej lub większej współpracy z Ashtonem Kutcherem (odtwórcą roli Steve’a Jobsa w kinowej biografii), stworzyło tablet, jakiego do tej pory nie widzieliśmy. A raczej – nie widzieliśmy takiego urządzenia, ale już kształt owszem – to praktycznie klawiatura bezprzewodowa od iMaca.

Lenovo Yoga Tablet 10 / fot. tabletManiaK.pl

Yoga 10 jest jednocześnie smukła i przysadzista. Większa część obudowy jest niesamowicie cienka – na tym polu sprzęt wyprzedza nawet popularne smartfony. Nie znaczy to niestety, że możemy tablet włożyć do książki i przenosić w ten sposób. Sam uchwyt to poprowadzony wzdłuż jednej z dłuższych krawędzi walec o średnicy około 15 mm, w który płynnie przechodzi trzon obudowy. Z jednej strony ekranu umieszczono port micro USB, z drugiej przyciski regulacji głośności. Na jednym z końców “rury” ulokowano gniazdo słuchawkowe, a na drugim włącznik – niemal taki sam, jak we wspomnianej wyżej klawiaturze Apple. Muszę też dodać, że przycisk ten ma bardzo przyjemny, miękki skok.

Gniazdo kart SIM i SD ukryto pod podstawką. By ją odchylić potrzeba użyć trochę siły lub sposobu – sugestię zamieszczono w postaci naklejki z tyłu obudowy. Opieramy nadgarstek i ściskając obracamy element. Sloty od razu wychodzą na światło dzienne, sprytnie ułożone z lewej strony – testowy model nie posiada modemu 3G, ale widać, gdzie pownien się on znajdować: zaraz obok karty micro SD.

Podstawka wydaje się być solidna. Nie ma luzów i nie tak łatwo nią ruszać, powinna być więc raczej stabilna. A jak jest w rzeczywistości? Możecie być pewni, że się nie otworzy, ale zdecydowanie przydałby się antypoślizgowy materiał. Aluminium, choć ładne, lubi się przesuwać na niektórych gładszych powierzchniach – oczywiście nie samoistnie, ale przy nieco mocniejszych stuknięciach w boczne części ekranu tak się niestety dzieje. Druga z moich uwag dotyczy długości podstawki. Jeśli stukamy w górną część ekranu to tablet lekko się buja, co prowadzi do zmniejszenia kąta rozwarcia między ekranem a podstawką.

Nie oznacza to oczywiście, że podstawka jest bezużyteczna, ba, po dłuższym obcowaniu wydaje się niezbędna! Pomysł jest przecież prosty – dodajemy płytkę, którą użytkownik będzie sobie mógł do woli ustawiać. To proste rozwiązanie czyni Yogę tabletem bardzo praktycznym. Przeglądając Internet w kawiarni stawiamy sprzęt w pozycji pionowej, by bez większego trudu czytać najświeższe informacje. Przychodzi mail? Odwracam tablet w drugą stronę, nie chowając podstawki i mogę odpowiedzieć pisząc na klawiaturze pod optymalnym kątem. Ze złożoną podstawką możemy pewnie trzymać tablet w pozycji pionowej, choćby czytając książkę.

Nowy kształt niesie za sobą pewną wadę – trudno o sensowne etui. Dedykowany pokrowiec udało mi się znaleźć tylko jeden, w dodatku kosztuje on od 80 do 100 złotych, a nie wszyscy chętnie dołożą taką sumę do ceny urządzenia. Pozostają więc uniwersalne rękawy, czy też etui zamykane na suwak – 10,1-calowy ekran niestety nie posiada powłoki Gorilla Glass, więc lepiej o niego odpowiednio dbać. W ofercie akcesoriów jest także klawiatura, która służy jako pokrywa chroniąca ekran, jednak jej polskiej ceny jeszcze nie znamy (80$ w Stanach).

Podsumowując, mamy ładny sprzęt, wykonany z materiału dobrej klasy i z poprawnie spasowaną obudową. Co prawda przy pierwszym kontakcie podchodziłem do Yogi sceptycznie, a wrażenia nie zmieniał tył – przy każdorazowym otwieraniu podstawki wyraźnie słychać pyknięcie panelu z logiem Lenovo. Między ekranem, a pokrywą tyłu musi znajdować się jakaś pusta przestrzeń. Myślałem, że nie będzie dawało mi to spokoju, ale następnego dnia już w ogóle nie zwracałem na to uwagi – nie jest to coś, co wyraźnie przeszkadza w całym “doświadczeniu Lenovo”.

W walcowym uchwycie znalazł się również aparat 5 Mpix, który, jak to w tabletach, nie powala. Zdjęcia robi przeciętne, a jego umiejscowienie wymaga od nas specyficznego sposobu trzymania tabletu. W trybie filmowym pozwala na nagrywanie materiału w Full HD, przy 29 klatkach na sekundę.

Przykładowe zdjęcia

 

Przykładowy film

Ekran

Dobry IPS, choć pozostawia niedosyt

Zwykle, kiedy przychodzi do nas ciekawy sprzęt, wywiązuje się w redaKcji krótka wymiana spostrzeżeń. Wnioski były raczej przewidywalne i nikogo nie zaskoczą – “Super, tylko ten ekran“, “Fajny, ale jakby jeszcze miał Full HD“. Cóż mogę rzec, rozdzielczość 1280 x 800 pikseli to w zasadzie minimum, by na tablecie z rodziny 10,1-calowych treść była wyraźna.

Lenovo Yoga Tablet 10 - ekran / fot. tabletManiaK.pl

Narzekania na ekran nie dotyczą jednak całego wyświetlacza, a jedynie rozdzielczości, jako że ekran IPS zapewnia dobre odwzorowanie barw i bardzo dobre kąty widzenia.

Lenovo Yoga Tablet 10 / fot. tabletManiaK.pl

Jasność maksymalna w granicach 519 cd/m2 to świetny wynik, podobnie jak minimalna – 52 cd/m2 – choć ta ostatnia akurat mogłaby być niższa. W świetle słonecznym problemów z czytelnością jednak nie ma. Warto zaznaczyć, że wyświetlacz podświetlany jest nieszczególnie równo – według naszych obliczeń nierównomierność podświetlenia sięga tutaj aż 20,8%, a ekran jest znacznie lepiej podświetlony w dolnej części.

Lenovo Yoga Tablet 10 - jasność maksymalna / fot. tabletManiaK.pl

Lenovo Yoga Tablet 10 - jasność minimalna / fot. tabletManiaK.pl

Panel dotykowy rozpoznaje i jest w stanie niezależnie śledzić 10 punktów dotyku.

Wyposażenie

Obsługa OTG, a nawet funkcja Power Banku

Lenovo Yoga Tablet 10 / fot. tabletManiaK.pl

Moduł Wi-Fi w Lenovo zachowuje się bardzo stabilnie, pracując w standardzie 802.11 b/g/n na częstotliwości 2.4 GHz i utrzymując równe połączenie we wszystkich warunkach. W urządzeniach z reguły wskazania w punktach się wahają – im dalej routera tym bardziej, za to tutaj wskazówka odchylała się tylko minimalnie. Mimo wszystko, raz na jakiś czas z niewiadomych powodów tablet gubił sieć, by znowu się połączyć. Nie wiem czym to jest spowodowane, nie przeszkadzało mi to też w pracy, ale na pewno warto fakt odnotować.

Yoga 10 z innymi urządzeniami łączy się jedynie przez Wi-Fi lub Bluetooth 4.01 – by korzystać z sieci komórkowej musimy kupić model z modemem 3G. Tablet bez modemu 3G nie może korzystać ze wsparcia sieci przy lokalizacji GPS. W efekcie określenie pozycji zajmuje ponad minutę, a sama jakość połączenia z satelitami też nie jest najlepsza. Wejście w gęstą zabudowę miejską skutecznie obniża dokładność wskazań, ale koniec końców, dokładność do 8 stóp na otwartym polu nie jest zła. Do nawigacji trzeba będzie tylko kupić jakiś pakiet map offline.

Lenovo Yoga Tablet 10 - GPS / fot. tabletManiaK.pl

Testując kompatybilność z peryferiami przez USB OTG natrafiłem przy okazji na bardzo przydatną funkcję ładowania innych urządzeń – z takim ogniwem Yoga aż się o to prosiła. W standardowym teście mogliśmy korzystać z myszki, klawiatury, hubów aktywnych i pasywnych, dysków zewnętrznych z zasilaniem i bez oraz pendrive’ów – pod warunkiem, że pamięci sformatowane są w systemie FAT32. Nie udało się skorzystać z zewnętrznego modemu 3G.

Testowa wersja tabletu działała pod kontrolą Androida 4.2.2 i wyposażona była w 16 GB pamięci, przy czym dostępne jest dla nas jedynie 12,87 GB, ale możemy ją rozszerzyć nawet o 64 GB na karcie SD. Lokalizacja językowa systemu jest dobra, jednak czasem trafimy na ikony i opcje po angielsku – rzadko, ale jednak.

Domyślnie zainstalowana jest tutaj nakładka Lenovo z kilkoma dodatkowymi aplikacjami. Miło, że nakładka jest spójna stylistyką z aplikacjami i ustawieniami tworząc jednolite środowisko pracy. Wśród aplikacji znajdziemy między innymi menedżer plików, przewodnik po funkcjach tabletu, zarządzanie baterią, antywirus Norton, nawigację Navigate 6, pogodę AccuWeather i kilka innych.

Lenovo Yoga Tablet 10 / fot. tabletManiaK.pl

Lenovo sprzedaje 10-calową Yogę jako tablet o “porażającej jakości dźwięku”. Z przodu obudowy znajdują się dwa głośniki stereo, które faktycznie dają efekt przestrzenny – to prawdziwe stereo, a nie dwa głośniki umieszczone obok siebie, z tyłu obudowy, które próbują je naśladować. Dźwięk jest faktycznie, jak na taki sprzęt, bardzo czysty i niezłej jakości, a w dodatku dość głośny – w teście zanotowaliśmy poziom ponad 77 dB. Dźwięk wspierany jest przez aplikację “Dolby Digital”, w której możemy odpowiednio profilować ustawienia pod filmy, muzykę, gry itp.

Akumulator

Dobry akumulator to wielka wygoda

Przyszedł czas na najważniejszy aspekt – baterię. Walcowa konstrukcja pozwoliła zmieścić większe niż dotychczas ogniwo o pojemności równej 9000 mAh. Taki akumulator w połączeniu z dobrze zoptymalizowanym systemem daje świetne czasy pracy, jak choćby 13 godzin przeglądania Internetu przez Wi-Fi i 11 godzin oglądania filmów. Skype, jak zwykle okazał się być pogromcą baterii, ale tutaj też Yoga nie wypada źle – rozmawiać możemy od rana do wieczora – przez prawie 9 godzin.

Takie wyniki odsuną was od ładowarki przynajmniej na dzień i kilka dni więcej przy sporadycznym użytkowaniu. To naprawdę duża wygoda, kiedy możemy odłożyć tablet gdziekolwiek wiedząc, że bateria nie wyczerpie się kiedy tylko odwrócimy wzrok.

Producent deklaruje czas użytku równy 18 godzinom, choć podejrzewam, że wynik ten osiągnięty został na minimalnej jasności ekranu – nasz test przeprowadziliśmy przy jasności 120 cd/m2 i do 18 godzin niestety dociągnąć się nie udało.

Wydajność / funkcjonalność

Przyzwoite wyniki ze środka stawki

Lenovo Yoga Tablet 10 operuje pod kontrolą czterordzeniowego MediaTeka MT8125 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz wspomaganego przez układ graficzny PowerVR SGX 544MP i 1 GB pamięci RAM. Połączenie to sprawnie radzi sobie z większością stawianych mu zadań, ale wyraźnie widać też miejsca gdzie niedomaga.

Bez trudu uruchomimy większość gier, takich jak Modern Combat 4, Asphalt 8: Airbourne, Death Trigger, Real Racing i inne, ale w tych bardziej wymagających nie uświadczymy płynnej animacji. Grać się oczywiście da, ale tylko na najniższych detalach i starając się nie zwracać uwagi na liczbę klatek grubo poniżej tych 30 fps.

Denerwujące są też sytuacje, kiedy wychodząc z aplikacji widzimy przyciemnioną tapetę i kółko “Loading”, po którym dopiero wczyta się pulpit. To zaburza rytm pracy i, kiedy szybko chcemy przejść z aplikacji w aplikację, potrafi popsuć humor. Nie zdarza się to bardzo często, ale rzadko kiedy mamy styczność z czymś takim i nie może pozostać to niezauważone.

W benchmarkach Yoga wypada nieźle, ale bez rewelacji. Ponad 12 tysięcy w AnTuTu sugeruje, że mamy do czynienia z całkiem szybkim układem, co zdaje się potwierdzać wynik w Quadrancie. Oczywiście najszybsze urządzenia wyciągają teraz 35 tysięcy i więcej punktów, ale nie znaczy to, że Yoga do niczego się nie nadaje. W pracy będzie więcej niż wystarczająca; jako konsola już mniej.

1. Testy przeglądarek
Testy sprawdzające wydajność tabletu pod kątem przeglądania zasobów sieci.

2. Testy syntetyczne systemu
Testy sprawdzające ogólną wydajność tabletu.

3. Testy syntetyczne systemu (grafika)
Testy sprawdzające wydajność tabletu z naciskiem na grafikę 3D.

4. Odtwarzanie multimediów
Test odtwarzania popularnych formatów multimedialnych w aplikacji MX Player (z pakietem najnowszych kodeków).

– mkv, 480p, xvid, 1mbps, he aac, napisy;
– mkv, 720p, h264, 600kbps, aac / mp3 dual audio;
– mp4, 720p, h264, 3mbps, aac;
– mkv, 720p, h264, 3mbps , vorbis, napisy;
– mp4, 720p, h264, 6mbps, ac3;
mkv, 1080p, h264, 10mbps, dts(brak wsparcia dla dźwięku DTS, obraz płynny);
– mts, 1080p, h264, 12mbps;
– mkv, 1080p, h264, 40mbps;
mp4, 4K (3840×2160), h264, 34mbps (obraz klatkuje);
mp4, 4K (4096×1716), h264, aac, 35mbps (obraz klatkuje).

Podsumowanie / ocena / opinia

Powiew świeżości, choć mogłoby być lepiej

Lenovo Yoga Tablet 10 nie jest idealnym tabletem. Mógłby mieć rozdzielczość Full HD, topowego Snapdragona i kosztować dużo więcej, ale zbliżając się do granicy 2 tysięcy złotych ryzykowałaby zniknięcie w cieniu iPada Air. Zamiast tego Lenovo prezentuje bardzo dobry produkt klasy średniej, o niewygórowanej cenie (w okolicach 1200 złotych). Dostajemy produkt, który świetnie wygląda, ma jeszcze lepszą baterię i całkiem innowacyjną funkcję podstawki zintegrowanej z obudową.

Lenovo Yoga Tablet 10 / fot. tabletManiaK.pl

Wyciągając sprzęt z pudełka byłem nastawiony raczej sceptycznie i nic nie wskazywało na to, że poza baterią zobaczę coś pozytywnego. Kończąc test już trudniej mi się rozstać z tabletem, bowiem całokształt tworzy naprawdę fajne urządzenie, które swoją innowacyjnością zyskuje sympatię użytkownika. Owszem, nie jest to model dla wszystkich – jeśli więc zależy Ci na bezwzględnej wydajności i ekranie Full HD to odpuść zakup. Jeśli nie, to w tym przedziale cenowym wielu alternatyw nie widzę.

Ocena końcowa testu [1-10]: 7.2

  • Bateria10,0
  • Ekran6,7
  • Jakość6,6
  • Wydajność5,5
ZALETY
  • Funkcja power banku
  • Praktyczna podstawka
  • Świetna bateria
  • Design i materiały
WADY
  • Brak wsparcia dla dźwięku DTS
  • Miejscowe doczytywanie ekranu głównego
  • Problemy z bardziej wymagającymi grami
  • Wysoka nierównomierność podświetlenia
  • Niedokładna lokalizacja językowa

Wyróżnienie redaKcji techManiaK.pl

Odpowiadamy na pytania Czytelników

marek: Witam, pojawiły się informacje ,że te tablety mają bardzo kiepski zasięg wifi. Odejście z tabletem już na odległość 1-2 metra od rutera powoduje ,że zasięg dramatycznie spada.Myślę ,że warto to sprawdzić.

Również słyszałem te głosy, jednak nasz testowy egzemplarz radził sobie z Wi-Fi całkiem dobrze – może dotyczy to tylko jakiejś wadliwej partii? Spadek oczywiście odnotowaliśmy, ale nie miał on wpływu na połączenie – w całym piętrowym domu można było korzystać z Internetu. Połączenie co prawda czasem się przerywało, ale szybko nawiązywane było nowe.

Kris: Ok, moje pytanie to czy w ogóle można poprawić programowo działanie aparatu.

Ekspozycję, HDR i inne tego typu aspekty na pewno można poprawić, ale optyki i matrycy raczej nie zmienisz – jakim programem byś nie przetworzył zdjęć i tak muszą przejść przez wbudowaną kamerę.

mały kazio: Czy da się wgrać inny launcher. Nova albo Holo z normalnym dockiem na aplikacje.

Jak najbardziej, sprawdzone na Nova Launcher

Rafal Gawlowski: Przetestujcie jakieś gry np.asphalt 8,dead trigger 2

Przetestowaliśmy. Asphalt 8 chodzi na niskich detalach i nie może pochwalić się płynną animacją, ale w Dead Trigger 2 wszystko chodzi już jak należy. Jeśli kupujesz tablet do gier, a przez to dla najnowszych tytułów z dobrą grafiką, to raczej z Yogą będzie ciężko. Prostsze graficznie gry działają bezproblemowo.

eko: Czy GPS działa bez włączonego 3G, czy ma lepszy ekran od Galaxy tab 3, czy obsługuje karty sd sformatowane pod ntfs

Testowy egzemplarz nie miał modemu 3G, ale GPS działał – trzeba będzie się tylko zaopatrzyć w mapy offline. Tablet nie czyta kart sformatowanych pod NTFS, ale ekran jest na pewno lepszy niż w Galaxy Tab 3 – tutaj mamy IPS, większą gęstość pikseli i lepsze kąty widzenia.

Mateusz Raczyński

Komentarze

  • Mam trudnosci z laczeniem tabletu z klawiatura oraz z pisaniem polskich znakow mimo zainstalowania klaklawiatury prosze orade

  • Witam ja może troszkę z innej beczki, ale generalnie tez w temacie tego tabletu. Poczytałam, zastosowałam się do rad i dalej mam problem z klawiaturą
    do tabletu Yoga 2 z nowym androidem 5.0.1,
    Dokupiłam ostatnio oryginalną klawiaturę lenowo do tego tabletu- BKC800, Parowane wyszło bez problemu ... tablet ja znajduje od razu jak tylko włączę bluetooth ale nie mogę na niej pisać.. nie działa żaden przycisk oprócz touchpada.
    Zainstalowałam apkę Modecoma "dodatkowe klawiatury" bo na liście klawiatury nie było polskiego języka i dalej nic. Nie wiem co tu powinno być jeszcze zaznaczone / wybrane.
    Jak w wchodze w ustawieiach w "język, klawiatura, głos"
    w zakładce "klawiatura i wprowadzanie" tekstu mam: Obecna klawiatura - polski - klawiatura google;
    jak wchodzę głębiej jest zaznaczona opcja sprzęt
    ale idąc głębej nie mam możliwości tego odznaczyć.
    Poniżej w klawiaturach fizycznych widzi tą BCK-800 z językiem polskim z dodakowych układów klawiatur.
    Nie mam już pomysłu co i jak powinno być ustawione.. wszystkie publikacje "obrazkowe" do których dotarłam bazują też na starszym androidzie więc nie wiem czy to nie jest tez problem jakiś...
    Teraz zaczynam podejrzewać że to kwestia jednak braku możliwości wyłączenia tej klawiatury google i wyboru w to miejsce do wprowadzania klawiatury lenovo ale nie wiem jak to zrobić ... czy do tego służy ta apka"
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tiagofalcao.raidsixinputdevices&hl=pl
    czy ta płatna
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelperdemo

    Pomocy bo już z miesiąc leży w domu bo nie ma na nią pomysłu cierpliwości i.... umiejętności
    Pozdrawiam
    Ania

  • Lenovo trzyma cene od 2Lat gloszac w sklepach nie ustajaca promocje myslac ze klienci nie obserwujac cena z kolei lenowo mysli ze klient toglupi buc i da sie nabic w butelke.Cena tabletow lenowo yogs nie drgnela od okolo dwuch lat i taka jest prawda.

  • Zakupiłam tablet YOGA2-1050L. Po niespełna 3,5 m-c pękła matryca. Tablet używany w warunkach domowych zakupione etui, nie upadł, nie był uderzony,nie było żadnego nacisku na ekran.Jedyną jaką rzecz zauważyłam to przy pocieraniu palcem ekran po prostu parzył. Oczywiście serwis bez jakichkolwiek przeprowadzonych badań uznał winę użytkownika czyli uszkodzenie mechaniczne. Nie kupujcie przestrzegam!!!! Po mimo dobrych recenzji ja też się nabrałam. Poza tym dodam na brak serwisu w Polsce, sprzęt wysyłany jest do serwisu w Niemczech.

  • Czy u ktoregos z posiadaczy wystapil "luz" na podstawce? Prosze o odpowiedz, nie wiem czy to normalne czy reklamowac uzywam go dopiero od 3 dni

  • Użytkuje go od długiego czasu. Hymn co by o nim tu powiedzieć największym atutem jesta raczej SA bateria głośniki z przodu duży ekran te trzy rzeczy czynią go idealnym przenośnym "kinem" wady w sumie urzadzenie strasznie delikatne przy transporcie w plecaku powstał rysa po czym przy upadku z pozycji pionowej stojąc na stojaku ekran przedzielil się na pol fakt faktem ze dalej działa ale materiały konstrukcyjne do dupy

  • Cześć. Tablet mam zaledwie 2 miesiace a wczoraj przez moja glupote pękł mi ekran. Dotyk działa, ekran się nie rozlał jest po prostu 'pajaczek' na pół ekranu.. Więc chciałabym się dowiedzieć czy da się takie cos naprawić i czy jest to opłacalne. Z gory dziękuje

Najnowsze artykuły

Świąteczny poradnik zakupowy 2023. Wybieramy najlepsze prezenty pod choinkę!

Świąteczny poradnik zakupowy techManiaK.pl to mnóstwo ciekawych pomysłów na prezent pod choinkę w 2023 roku…

30 Listopad 2023

Jaką konsolę wybrać? Poradnik przed Black Friday

Znudziło Ci się już granie na komputerze? A może chcesz poprawić swoje wrażenia z cyfrowej…

6 Listopad 2023

Tablety premium – na jaki model postawić?

Tablet to wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie mobilność z możliwościami komputera. Sprzęt z tej…

29 Wrzesień 2023

iPad – wszechstronne urządzenie mobilne dla Ciebie i Twojej rodziny

W dzisiejszych czasach mobilność jest kluczowa. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, pracownikiem, czy rodzicem…

22 Maj 2023

Na co zwrócić uwagę, kupując tablet?

Na co zwrócić uwagę, kupując tablet? Tablet cieszył się największą popularnością kilka lat temu. Obecnie…

27 Kwiecień 2023

Laptop do gier

Laptopy gamingowe - Jaki laptop do gier będzie najlepszym wyborem? (więcej…)

17 Kwiecień 2023

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

Polityka Cookies