Lenovo Tab S8. Elegancki tablet z Intel Atom Z3745

Oprócz Lenovo ThinkPad Helix 2, firma z Państwa Środka ma jeszcze w zanadrzu bardziej kompaktowy sprzęt – Lenovo Tab S8, który wyglądem nawiązuje do Lenovo IdeaTab A8, jednak ma coś czego tamten model nie posiada.

Lenovo Tab S8 wykorzystywać będzie procesor Intel Atom Z3745, w odróżnieniu od Lenovo IdeaTab A8, którego sercem jest 4-rdzeniowy procesor dostarczony przez tajwański koncern MediaTek. Kolejną nowością jest dioda doświetlająca LED, towarzysząca przetwornikowi głównemu. Na froncie zagoszczą natomiast głośniki stereo.

Intel Atom Z3745, to 4-rdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania od 1.33 GHz do maksymalnie 1.86 GHz z technologią Turbo Boost. Posiada zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics o taktowaniu od 311 MHz do 778 MHz. Procesor otrzyma wsparcie ze strony 2-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM.

Na wszelkiego rodzaju dane producent zarezerwuje 16 GB wewnętrznej pamięci z możliwością rozszerzenia poprzez czytnik kart microSD. Dzięki temu bez najmniejszego problemu zmieszczą się zdjęcia wykonane 8-megapikselowym aparatem głównym z otworem względnym F/2.2. Wideo połączeniom dedykowana będzie natomiast kamera o matrycy 1.6 Mpx.

Najnowsza propozycja Lenovo oferowana będzie w czterech wariantach kolorystycznych, a zatem oprócz klasycznej czerni i bieli, potencjalny nabywca będzie mógł wybierać jeszcze pomiędzy niebieskim i żółtym.

Oczywiście system Google Android w wersji 4.4 KitKat prezentowany będzie na wyświetlaczu o przekątnej ośmiu cali, a komunikację (w zależności od wariantu) zapewni modem oferujący szybką transmisję danych w standardzie LTE, moduł sieci bezprzewodowej WiFi, Bluetoth 4.0, a także odbiornik GPS. Tylko kilka dni dzieli nas od oficjalnej prezentacji, która odbędzie się w Berlinie.

źródło: notebookitalia, mobilegeeks

IFA 2014 Berlin - oKiem maniaKa

IFA 2014

Po raz kolejny, drodzy maniaKalni czytelnicy - wybieramy się na Targi Elektroniki Użytkowej IFA 2014 do Berlina

Podsumowanie relacji - techManiaK na IFA 2014.
Zapraszamy!

Partnerem technologicznym relacji jest ASUS
ASUS

Udostępnij na

Leave a Reply