Lenovo Yoga Tablet 2 Pro 13. Pełna specyfikacja oraz cena ujawnione

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro to nadchodzący tablet chińskiej grupy informatycznej. Premiera nowych urządzeń (w sumie ma być ich sześć) odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu, ale zanim to nastąpi do sieci przedostała się specyfikacja techniczna oraz ceny.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro 13 (model 1380), jak wskazuje nazewnictwo wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej trzynastu cali, na którym system Google Android w wersji 4.4 KitKat, prezentowany będzie w rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli). Matryca wykonana została w technologii IPS, a zagęszczenie pikseli na cal jest równe 226. Sercem tabletu jest Intel Atom Z3745. Jest to 4-rdzeniowa (4-wątkowa) jednostka o częstotliwości taktowania od 1.33 GHz do 1.86 GHz z technologią Turbo Boost, 2-megabajtową pamięcią podręczną i zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics o taktowaniu od 311 MHz do 778 MHz. Układ SoC otrzymał wsparcie ze strony 2-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM.

Na wyposażeniu Lenovo Yoga Tablet 2 Pro 13 znajduje się 32 GB wewnętrznej pamięci dla użytkownika na wszelkiego rodzaju dane oraz aplikacje, którą można w dowolnym momencie rozszerzyć poprzez wykorzystanie czytnika kart microSD. Za jakość dźwięku odpowiedzialne są dwa frontowe głośniki stereo z systemem dźwięku Dolby.

Komunikację zapewnić ma moduł sieci bezprzewodowej WiFi pracujący w standardzie N, Bluetooth 4.0, a także port micro USB. W sprzedaży zadebiutować powinien również (w późniejszym czasie) wariant oferujący szybką transmisję danych, dzięki wbudowanemu modemowi LTE.

Fotografii dedykowany został 8-megapikselowy aparat główny występujący w towarzystwie podwójnej diody doświetlającej LED, zaś wideo połączeniom oraz selfie kamera o matrycy 1.6 Mpx. Energię dostarczy natomiast akumulator o pojemności 9600 mAh, który osadzony został w obudowie o wadze 900 gramów i grubości od 3.7 mm do maksymalnie 12.4 milimetra. Nad wszystkim kontrolę sprawuje system Google Android w wersji 4.4.2 KitKat.

Dostępność Lenovo Yoga Tablet 2 Pro 13 zaplanowana została na 23 października bieżącego roku, zaś sugerowana cena detaliczna za model z WiFi ustalona na 499 euro, co po przeliczeniu daje nam około 2085 złotych. Spekuluje się, że model z LTE kosztować będzie około 600 euro.

źródło: mobilegeeks

Udostępnij na

1 komentarz

  1. Korzystam już ponad 1,5 roku z Yoga 2 i jestem bardzo zadowolony. Polecam.

    Odpowiedz

Leave a Reply