Stylowy i wydajny Lenovo TAB2 A10-70 w Polsce

Na polskim rynku zadebiutował najnowszy tablet chińskiej grupy informatycznej – Lenovo TAB2 A10-70, który może pochwalić się 64-bitową jednostką centralną, wyświetlaczem o rozdzielczości WUXGA, a także technologią Dolby Atmos Cinematic Moving Audio. Tablet wyceniony został na 899 złotych i jest dostępny między innymi w sieci sklepów Media Markt.

Za wydajność w tablecie Lenovo TAB2 A10-70 oferującym komunikację wyłącznie poprzez moduł sieci bezprzewodowej WiFi odpowiedzialny jest 64-bitowy, 4-rdzeniowowy procesor MediaTek MT8165, którego rdzenie oparte o architekturę ARM Cortex-A53 charakteryzują się częstotliwością taktowania na poziomie 1.5 GHz Nieco później w ofercie pojawi się również TAB2 A10 z LTE, którego sercem będzie również 64-bitowa jednostka centralna dostarczona przez tajwański koncern MediaTek – MediaTek MT8732 o taktowaniu 1.5 GHz.

Bez względu na zastosowany układ SoC, na wyposażeniu tabletu zagościła 2-gigabajtowa pamięć operacyjna RAM typu DDR3 oraz 16 GB wewnętrznej pamięci, którą w dowolnym momencie rozszerzyć można poprzez wykorzystanie czytnika microSD obsługującego karty o pojemności do 32 GB.

System Google Android w wersji 4.4 KitKat, który już w przyszłym miesiącu (czerwiec 2015) zostanie uaktualniony do Androida 5.0 Lollipop prezentowany jest na 10.1-calowym wyświetlaczu w rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200 pikseli). Matryca wspierająca 10-punktowy dotyk wykonana została w technologii IPS, a zatem oferuje szerokie kąty widzenia oraz dobre odwzorowanie kolorów.

Za komunikację w Lenovo TAB2 A10-70 odpowiadają następujące moduły: Bluetooth 4.0, moduł sieci bezprzewodowej WiFi pracujący w standardzie 802.11 a/b/g/n, modem LTE (opcjonalnie), odbiornik GPS z rosyjskim GLONASS, a także port microUSB.

Nie bez znaczenia jest także system głośników Sound Bar z najnowszą technologią Dolby Atmos Cinematic Moving Audio, która pozwala na doskonałe odwzorowanie dźwięku otwierając zupełnie nowe możliwości i doznania w czasie grania, oglądania, czy nagrywania. Deszcz, odgłosy strzałów, czy krzyk nabierają zupełnie nowego wymiaru z Lenovo TAB2 A10-70.

– fragment informacji prasowej

Specyfikacja techniczna Lenovo TAB2 A10-70 o wymiarach 171 x 247 x 8.9 milimetra i wadze 509 gramów (wersja WiFi), obejmuje również: 8-megapikselowy aparat główny, kamerę dedykowaną połączeniom wideo o matrycy 5 Mpx, a także akumulator o pojemności 7200 mAh.

Do tabletów z serii A10 można dokupić stylowe i wielofunkcyjne etui, które pełnią także rolę podstawki. Dostępne jest w 2 wersjach – z klawiaturą oraz bez i kolorach: niebieskim lub szarym.

Udostępnij na

6 komentarzy

  1. Czy ktoś może nabył w Polsce jakimś sposobem oryginalne etui na ten tablet?

    Odpowiedz
  2. Już go kuopiłem:). Naprawdę fajny tablet warty swojej ceny. Działa płynnie i szybko niczym iPad, zero zawiech. Tablet niedrogi ale o całkiem sporych możliwościach. Soft lepiej zoptymalizowany niż w Yodze 2, kórej też używam. Dawno nie korzystałęm z tak udanego tabletu (ten post właśnie powstał na tytułowytm tablecie:) ). Bardzo dobrze radzi sobie z peryferiami w postaci myszy bezprzewodowej, klawiaury oraz pendrive.
    Posiadam wersję WiFi ale nie przeszkadza mi to w żaden sposób ponieważ korzystam z zewnętrznego modemu LTE oraz domowej sieci WiFi. Na plus zaliczam oczywiście możliwość korzystania z wtyczki Flash Player, która działa bardzo dobrze co jest miłym zaskoczeniem gdyż procesory Intel Atom X86 zastosowane w androidowych Yogach 2 niestety ale nie umożliwiają korzystania z tego rozwiązania.
    Jako użytkownik Taba 2 A10 – 70 polecam ten tablet.

    Odpowiedz
    • Faktycznie, fajny Tablet za ta cenę.
      Jednak przy wyborze trzeba uważać na egzemplarze ze sknoconymi obudowami wystepującymi w sporej partii. Charakteryzują się wypukłością w okolicach logo Lenovo, na tylnej ściance i jej “cienizną” i elastycznością w tym miejscu. W konsekwencji tylna ścianka wokół logo wchodzi w tablet, jak palec w masło i ma to negatywny wpływ na całe spasowanie obudowy.Tablet po kilku dniach używania skrzypi nie miłosiernie jak stary tapczan a zakres ruchu uginająceej się ścianki wynosił o. 3 -4 mm, co wystarcza w zupełności do mimowolnego uszkadzania elemeentów wewnątrz. Z autopsji: z 5 egzemplarzy w kolorze niebieskim (ver. z LTE) w 3 występowało to bardzo wyraźnie, zaraz po wyjęciu z fabrycznego opakowania.W innych egzemplarzach ekspozycyjnych w elektromarketach – podobnie. W jednym ze skrzypiącymi bokami i słabym spasowanem widoczne były wyłażące białe “nitki” uszczelniacza w rowku łączenia przedniej i tylnej części obudowy.Co ciekawe, te mankamenty nie dotyczą wersji perłowej, która jest wyśmienicie wykonana i spasowana a szkło ich wyświetlacza wydaje się trochę inne, mniej podatne na nacisk od tych w kolorze niebieskim. Jakoś dziwnie sprzedażowi giganci karmią nas ostatnio niedoróbkami w ich popremierowych produktach, licząc na większą kasę przy oszczędność kosztów kontroli technicznej, spolegliwości dystrybutorów i naiwności klienta końcowego, który szybko łyknie wszystko, co zostało zaklasyfikowane w wydajnościowym wyścigu i blasku reflektorów kolejnych targów producenckich.

      Odpowiedz
      • Witam! Netdog, czy możesz sprawdzić jak szybko działa GPS na mapie bez dostępu do internetu. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam, Jacek

        Odpowiedz
  3. Miałem dziś do czynienia z tym tabletem musze powiedzieć, że jestem mile zaskoczony jego kulturą pracy i wykonaniem. za 899 zlotych otrzymujemy naprawdę fajny tablet ze sporymi możliwościami. Planuję sobie go kupić jako uzupełnienie Yogi 2.

    Odpowiedz
  4. Całkiem fajny tablecik w sensownej o rozsądnej cenie:). Do tego Lollipop:).

    Odpowiedz

Leave a Reply