Lenovo Miix 3-1030. Specyfikacja oraz cena dobrego tabletu z Windows 8.1

Niebawem zadebiutować powinny nowe tablety z rodziny Yoga, za produkcją których stać będzie oczywiście chińska grupa informatyczna Lenovo. To jednak nie wszystkie nowości, które zaplanowała firma z Państwa Środka, gdyż za rogiem czai się Lenovo Miix 3-1030, czyli drugi przedstawiciel trzeciej generacji z rodziny Miix.

Lenovo Miix 3-1030 to propozycja tabletu pracującego pod kontrolą systemu Windows 8.1 – zainteresowani sprzęt zakupić będą mogli za 299 euro, przynajmniej na niemieckim rynku, gdyż za tyle jest proponowany na Amazon.de. Po przeliczeniu wspomnianej kwoty wynika, że sprzęt w Polsce może kosztować około 1299 złotych, a zatem całkiem niewiele, jak za podzespoły o których przeczytacie poniżej.

Sercem Lenovo Miix 3-1030 jest Intel Atom Z3735F, czyli 4-rdzeniowa (4-wątkowa) jednostka o częstotliwości taktowania od 1.33 GHz do 1.86 GHz z technologią Turbo Boost, 2-megabajtową pamięcią podręczna i zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics o taktowaniu od 311 MHz do 646 MHz. Układ otrzymał wsparcie ze strony 2-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM. Na wszelkiego rodzaju dane oraz aplikacje w zależności od wariantu zarezerwowano 32 GB / 64 GB wewnętrznej pamięci, a także czytnik kart microSD.

System Windows 8.1 na Lenovo Miix 3-1030 prezentowany będzie w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, na 10.1-calowym wyświetlaczu. Matryca wykonana została w technologii IPS, oferując tym samym szerokie kąty widzenia oraz dobre odwzorowanie kolorów. Zagęszczenie pikseli na cal jest równe 226.

Specyfikacja techniczna tabletu obejmuje również: moduł sieci bezprzewodowej pracujący w standardzie N, Bluetooth 4.0, odbiornik GPS, kamerę dedykowaną wideo połączeniom o matrycy dwóch megapiskeli, wyjście microHDMI, a także port microUSB 2.0. Na wyposażeniu zabrakło aparatu głównego oraz pełnowymiarowego portu USB. Energię dostarczy natomiast akumulator o pojemności około 6800 mAh.

Najprawdopodobniej Lenovo Miix 3-1030 oferowany będzie wraz z dedykowaną klawiaturą, która komunikuje się z tabletem poprzez PIN-y. Klawiatura pełni również rolę etui i wyposażona została w gładzik. Niestety, data rynkowego debiutu nie została jeszcze ujawniona, a zatem zainteresowanym pozostaje wyczekiwać kolejnych wieści.

źródło: pchome, mobilegeeks

Udostępnij na

4 komentarze

 1. Czy producent zaleca aktualizację systemu do Windows 10?

  Odpowiedz
 2. Na pewno ma to GPSa? Byłem w sklepie i w ustawieniach komputera w trybie samolotowym (zakładka sieć) nie było możliwości jego wyłączenia, gdzie w innych tabletach z w8.1 jest tam wyłącznik GNSS, który jednoznacznie wskazuje nam na istnienie anteny GPS…

  Odpowiedz
 3. Czym w takim razie się różni od MIIX 2 poza tym, że zamiast kamery dali GPS ?

  Odpowiedz
  • Wielkością matrycy 10 do 8 cali.

   Odpowiedz

Leave a Reply