Lenovo Yoga Tablet 2 wyróżniony w finale PKŚ 2014

Lenovo przedstawiło informację prasową, w której dzieli się sukcesami, jakie udało mu się osiągnąć w prowadzonych przez wielkie serwisy technologiczne rankingach podsumowujących mijający rok. Wśród wyróżnionych urządzeń znalazły się dwa urządzenia chińskiego producenta należące do linii Yoga – ultrabook Yoga 3 Pro oraz tablet Yoga Tablet 2.

Pierwsze z nich zostało uznane za Produkt Roku 2014 przez serwis PC World, oraz otrzymało drugie miejsce w analogicznym plebiscycie prowadzonym przez Komputer Świat. Tablet Lenovo zdobył natomiast 3 miejsce w rankingu na Produkt Roku 2014 w kategorii tabletów prowadzony przez Komputer Świat, zostając w tyle jedynie za dwoma nowymi tabletami Samsunga – modelami Galaxy Tab S oraz Galaxy NotePRO.

O Lenovo Yoga Tablet 2 pisaliśmy wielokrotnie na łamach tabletManiaKa, jednak warto przypomnieć o jego najistotniejszych cechach, które niewątpliwie w sporej mierze zadecydowały o miejscu na podium. Na wyposażeniu tabletu znalazły się takie elementy, jak 10-calowy ekran o rozdzielczości 1920×1200 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3745 wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej oraz aparaty główny i frontowy o rozdzielczościach odpowiednio 8 i 1.6 Mpix.

Tym, co wyróżnia tablet na tle konkurencji jest jednak jego konstrukcja – smukłe urządzenie zostało wzbogacone o charakterystyczny dla poprzedniej generacji walec, skrywający ogromną, pozwalającą na nawet 18 godzin pracy baterię o pojemności 9600 mAh. Wspomniany element zawiera również wysuwaną podstawkę, która w zależności od potrzeb pozwala na ustawienie urządzenia pionowo lub pod kątem, dzięki czemu wygodnie obejrzymy film czy napiszemy krótki tekst na klawiaturze ekranowej.

Dla przeciwników korzystania z klawiatury ekranowej producent przygotował stację dokującą, która umożliwia przekształcenie Yoga Tablet 2 w notebook z pełną fizyczną klawiaturą oraz gładzikiem. Co ciekawe, urządzenie pracuje w zależności od wariantu pod kontrolą systemu Android lub Windows, dzięki czemu użytkownik ma możliwość wyboru preferowanego przez siebie oprogramowania.

Istotną kwestią z punktu widzenia Lenovo jest fakt, że na najlepsze produkty w plebiscycie Komputer Świata głosowali czytelnicy. Oznacza to, że dla dużego grona ludzi tablet tego właśnie producenta jest najlepszym tego typu urządzeniem w sprzedaży. W oficjalnej informacji prasowej opublikowanej przez Lenovo przeczytamy:

“Każdy głos ze strony konsumentów jest dla Lenovo powodem do dumy i motorem napędowym do tworzenia kolejnych produktów, które zaskarbią sobie ich uznanie.”

A co Wy sądzicie o najnowszym tablecie Lenovo? Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzu.

Źródło: Informacja prasowa


Udostępnij na

8 komentarzy

 1. Czy ja piszę o dostępności sprzętu w Polsce czy…?
  Proszę dobrze czytać.
  Dalej na stronie LENOVO [polskiej!] po kliknięciu na SPECYFIKACJA, mamy…
  Chyba, że coś się zmieni; chyba… Póki co, jest jak pisałem i piszę.

  Stephanos

  Odpowiedz
 2. Jedyne czego mi brak w tym tablecie – aktywny digitizer od Wacomi z rysikiem. Wtedy będę pierwszym w kolejce do kupna.

  Odpowiedz
 3. Ejże. Mówimy o Lenovo w ogóle na świecie czy o realiach POLSKI? Owe wyróżnienie modelu – to w Polsce czy ogólnie na świecie? Ileż to razy czytam o np. smartfonach, które, i owszem, fajne są; tyle, że… nie w Polsce są w oficjalnej dystrybucji. Dziwić się więc należy, że na Oficjalnej Stronie LENOVO nie mamy po prostu podanej Dokładnej Specyfikacji modelu. Nie interesują mnie zapodania ze sklepów z modelem, gdyż się różnią w opisach, lecz po prostu Dane Oficjalne z polskiej strony LENOVO. Tylko tyle i AŻ tyle: po prostu. Zbyt dużo nie wymagam, jak sądzę.

  A w internecie możemy sobie czytać o modelach w różnych regionach ŚWIATA: i owszem. Mnie jednak interesuje tu i teraz: w kraju nad Wisłą i Odrą.

  Stephanos

  Odpowiedz
 4. witam co kupic yoge 2 z windowsem czy acera switch 10 ?

  Odpowiedz
 5. Jeśli hybryda to tylko taka która po podłączeniu klawiatury wygląda i działa jak netbook. Każde inne rozwiązanie jest ‘o dupę rozbić’.

  Odpowiedz
 6. Jak na razie, to musielibyśmy chwalić… twór hipotetyczny, bowiem…
  Do tej pory na stronie LENOVO, gdy klikniemy na SPECYFIKACJA, to czytamy niezmiennie: JUŻ WKRÓTCE…
  Jak mawiają: “doniesienia medialne mnie nie interesują, czekam na oficjalną wypowiedź”.
  vide:
  http://shop…ecyfikacja

  Stephanos

  Odpowiedz

Leave a Reply