Aplikacje Lenovo. Przewodnik dla początkujacych

Producenci tabletów starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i tak zbudować interfejs sprzętu, by z jednej strony był on odpowiednio zoptymalizowany, zaś z drugiej, aby można go było użyć nie tylko do gier i przeglądania Internetu. W tym celu producenci prześcigają się w tworzeniu własnych aplikacji.

fot. tabletManiaK.pl

Co robi każdy użytkownik nowo nabytego komputera? Zazwyczaj usuwa aplikacje zainstalowane przez producenta. Czasami ma to swoje uzasadnienie, ponieważ programy bywają niewłaściwie zoptymalizowane i potrafią spowalniać system. W przypadku tabletów sprawa ma się nieco inaczej. Niektórzy „root’ują” urządzenia mobilne wychodząc z założenia, że ręczne “dostrojenie” systemu pozwoli poprawić stabilność i wydajność sprzętu. Duża część użytkowników nie czuje jednak potrzeby modyfikowania oprogramowania tabletu, licząc na to, że producent sam zadbał o optymalne dostosowanie interfejsu.

Sprawdźmy, jak rzecz się ma w przypadku jednego z największych producentów tabletów – firmy Lenovo. Pod lupę weźmiemy tablet Yoga Tablet 2.

Lenovo Yoga Tablet 2 10 / fot. tabletManiaK.pl

Poza standardowymi aplikacjami typu Facebook, Twitter oraz aplikacjami Google, Lenovo daje przemyślany pakiet programów. Autorskie aplikacje firmy to przede wszystkim SYNCit HD, SHAREit, CLONEit, Lenovo e-Frame oraz SecurityHD.

SYNCit

Nasz osobisty backup SMSów, kontaktów, spisu połączeń telefonicznych itp. Zakładamy konto, robimy backup wybranych elementów (do chmury Lenovo lub na kartę SD) i śpimy spokojnie nie martwiąc się o nasze smsy i kontakty. Wszystkie zarchiwizowane elementy możemy przywrócić w każdej chwili jednym kliknięciem. Narzędzie to z pewnością przyda się po wykonaniu fabrycznego resetu lub gdy przesiądziemy się na nowsze urządzenie Lenovo.

SHAREit

SHAREit / fot. tabletManiaK.pl

Proste w obsłudze narzędzie do współdzielenia plików z innymi urządzeniami, na których również jest zainstalowana aplikacja SHAREit. Warto dodać, że aplikację bez problemu zainstalujemy na urządzeniach z systemem Windows oraz iOS. W przypadku tych ostatnich urządzeń wymiana plików jest możliwa tylko, gdy urządzenia iOS są w tej samej sieci (ta sama nazwa SSID). Aplikacja umożliwia wymianę plików pomiędzy urządzeniami nawet 60-krotnie szybciej, niż za pośrednictwem Bluetooth®.

CLONEit

Umożliwia łatwą migrację danych, aplikacji, SMSów itp. np. ze starszego urządzenia.

Security HD

Security HD / fot. tabletManiaK.pl

Ciekawy pakiet bezpieczeństwa, pozwalający przyśpieszyć działanie tabletu np. poprzez wyłączanie niektórych aplikacji (tak by nie zajmowały pamięci urządzenia), blokowanie reklam, udzielanie uprawnień zainstalowanym na tablecie aplikacjom (np. czy aplikacja może wysyłać SMS/ MMS, nawiązywać połączenia telefoniczne, aktywować połączenie Bluetooth®, uruchamiać aparat lub dyktafon)

Lenovo e-Frame

Lenovo e-Frame / fot. tabletManiaK.pl

Album i przeglądarka zdjęć zgromadzonych na tablecie, ale też stylowy kalendarz, który można urozmaicić własnymi fotografiami. Taki kalendarz przyda się na każdym biurku.

Poza aplikacjami Lenovo znajdziemy również tak przydatne narzędzia, jak Evernote, Kingsoft Office czy ciekawą przeglądarkę internetową UC Browser HD.

fot. tabletManiaK.pl

Pakiet biurowy Kingsoft Office to jeden z najpopularniejszych pakietów biurowych. Absolutny niezbędnik każdej osoby, pragnącej przeglądać dokumenty pakietu Office. Za jego pomocą wyedytujemy arkusz kalkulacyjny, poprawimy prezentację czy zapiszemy ważne notatki lub poprawimy pisany właśnie artykuł.

Evernote – przydatny program do tworzenia kolorowych notatek, które można synchronizować pomiędzy urządzeniami. W zasadzie to niezbędna pozycja dla tych którzy lubią być zorganizowani. Używając Evernote utworzymy listę przypomnień, ustalimy plan zadań, zapiszemy ważne informację tak, by potem sobie o nich przypomnieć czy też podzielić się nimi ze znajomymi.

Txtr ebooks to z kolei czytnik ebooków, dający dostęp do biblioteki ponad 1,8 mln publikacji zarówno płatnych, jak i darmowych. Taką biblioteczkę zawsze warto mieć pod ręką na przykład podczas długiej drogi na ferie zimowe czy na wakacje.

Ostatnią aplikacją, na którą warto zwrócić uwagę jest Podręcznik użytkownika. Znajdziemy w niej informację, jak używać tabletu, jak nim sterować i konfigurować. Instrukcja jest bardzo czytelna i urozmaicona o obrazki i zdjęcia wyglądem przypominające odręcznie rysowane rysunki. Z takim elektronicznym przewodnikiem wkroczenie w świat tabletowej pracy i rozrywki to sama przyjemność.

Podręcznik użytkownika / fot. tabletManiaK.pl

Autor: maniak

Udostępnij na

5 komentarzy

 1. Dzięki za samouczek, mi się nie przydał, ale teściowej juz tak. 🙂

  Odpowiedz
 2. Możemy się teraz spodziewać zalewu artykułów, recenzji i całej reszty sponsorowanego przez Lenovo badziewia…

  Odpowiedz
  • Nie będzie tak źle. 😉 A sponsorowanych recenzji, których treść jest z góry narzucona, nie robimy w ogóle. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 3. Nigdzie, Lenovo płaci to i wymaga

  Odpowiedz
 4. A Superfish gdzie?

  Odpowiedz

Leave a Reply