Lenovo Yoga Tablet 2 wyróżniony w finale PKŚ 2014

Lenovo przedstawiło informację prasową, w której dzieli się sukcesami, jakie udało mu się osiągnąć w prowadzonych przez wielkie serwisy technologiczne rankingach podsumowujących mijający rok. Wśród wyróżnionych urządzeń znalazły się dwa urządzenia chińskiego producenta należące do linii Yoga – ultrabook Yoga 3 Pro oraz tablet Yoga Tablet 2.

Pierwsze z nich zostało uznane za Produkt Roku 2014 przez serwis PC World, oraz otrzymało drugie miejsce w analogicznym plebiscycie prowadzonym przez Komputer Świat. Tablet Lenovo zdobył natomiast 3 miejsce w rankingu na Produkt Roku 2014 w kategorii tabletów prowadzony przez Komputer Świat, zostając w tyle jedynie za dwoma nowymi tabletami Samsunga – modelami Galaxy Tab S oraz Galaxy NotePRO.

O Lenovo Yoga Tablet 2 pisaliśmy wielokrotnie na łamach tabletManiaKa, jednak warto przypomnieć o jego najistotniejszych cechach, które niewątpliwie w sporej mierze zadecydowały o miejscu na podium. Na wyposażeniu tabletu znalazły się takie elementy, jak 10-calowy ekran o rozdzielczości 1920×1200 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3745 wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej oraz aparaty główny i frontowy o rozdzielczościach odpowiednio 8 i 1.6 Mpix.

Tym, co wyróżnia tablet na tle konkurencji jest jednak jego konstrukcja – smukłe urządzenie zostało wzbogacone o charakterystyczny dla poprzedniej generacji walec, skrywający ogromną, pozwalającą na nawet 18 godzin pracy baterię o pojemności 9600 mAh. Wspomniany element zawiera również wysuwaną podstawkę, która w zależności od potrzeb pozwala na ustawienie urządzenia pionowo lub pod kątem, dzięki czemu wygodnie obejrzymy film czy napiszemy krótki tekst na klawiaturze ekranowej.

Dla przeciwników korzystania z klawiatury ekranowej producent przygotował stację dokującą, która umożliwia przekształcenie Yoga Tablet 2 w notebook z pełną fizyczną klawiaturą oraz gładzikiem. Co ciekawe, urządzenie pracuje w zależności od wariantu pod kontrolą systemu Android lub Windows, dzięki czemu użytkownik ma możliwość wyboru preferowanego przez siebie oprogramowania.

Istotną kwestią z punktu widzenia Lenovo jest fakt, że na najlepsze produkty w plebiscycie Komputer Świata głosowali czytelnicy. Oznacza to, że dla dużego grona ludzi tablet tego właśnie producenta jest najlepszym tego typu urządzeniem w sprzedaży. W oficjalnej informacji prasowej opublikowanej przez Lenovo przeczytamy:

“Każdy głos ze strony konsumentów jest dla Lenovo powodem do dumy i motorem napędowym do tworzenia kolejnych produktów, które zaskarbią sobie ich uznanie.”

A co Wy sądzicie o najnowszym tablecie Lenovo? Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzu.

Źródło: Informacja prasowa

Ceny Lenovo Yoga Tablet 2


Udostępnij na

8 komentarzy

 1. Jak na razie, to musielibyśmy chwalić… twór hipotetyczny, bowiem…
  Do tej pory na stronie LENOVO, gdy klikniemy na SPECYFIKACJA, to czytamy niezmiennie: JUŻ WKRÓTCE…
  Jak mawiają: “doniesienia medialne mnie nie interesują, czekam na oficjalną wypowiedź”.
  vide:
  shop.lenovo.com/pl/pl…ecyfikacja

  Stephanos

  Odpowiedz
 2. Jeśli hybryda to tylko taka która po podłączeniu klawiatury wygląda i działa jak netbook. Każde inne rozwiązanie jest ‘o dupę rozbić’.

  Odpowiedz
 3. witam co kupic yoge 2 z windowsem czy acera switch 10 ?

  Odpowiedz
 4. Ejże. Mówimy o Lenovo w ogóle na świecie czy o realiach POLSKI? Owe wyróżnienie modelu – to w Polsce czy ogólnie na świecie? Ileż to razy czytam o np. smartfonach, które, i owszem, fajne są; tyle, że… nie w Polsce są w oficjalnej dystrybucji. Dziwić się więc należy, że na Oficjalnej Stronie LENOVO nie mamy po prostu podanej Dokładnej Specyfikacji modelu. Nie interesują mnie zapodania ze sklepów z modelem, gdyż się różnią w opisach, lecz po prostu Dane Oficjalne z polskiej strony LENOVO. Tylko tyle i AŻ tyle: po prostu. Zbyt dużo nie wymagam, jak sądzę.

  A w internecie możemy sobie czytać o modelach w różnych regionach ŚWIATA: i owszem. Mnie jednak interesuje tu i teraz: w kraju nad Wisłą i Odrą.

  Stephanos

  Odpowiedz
 5. Jedyne czego mi brak w tym tablecie – aktywny digitizer od Wacomi z rysikiem. Wtedy będę pierwszym w kolejce do kupna.

  Odpowiedz
 6. Czy ja piszę o dostępności sprzętu w Polsce czy…?
  Proszę dobrze czytać.
  Dalej na stronie LENOVO [polskiej!] po kliknięciu na SPECYFIKACJA, mamy…
  Chyba, że coś się zmieni; chyba… Póki co, jest jak pisałem i piszę.

  Stephanos

  Odpowiedz

Dodaj komentarz